Szczepienia - Grodzisk Mazowiecki - Polskie Zdrowie
centrum medyczne Polskie zdrowie

Szczepienia Grodzisk Mazowiecki

W naszej przychodni Polskie Zdrowie bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej są szczepienia – Grodzisk Mazowiecki. Zdecydowanie zalecamy, aby wszyscy nasi pacjenci przestrzegali zaleceń dotyczących szczepień, ponieważ stanowią one kluczową formę ochrony przed wieloma chorobami zakaźnymi.

Rodzaje wykonywanych szczepień

Szczepienia Grodzisk Mazowiecki
– Centrum Medyczne Polskie Zdrowie:

 • Nasza przychodnia zapewnia wygodny i bezpieczny proces szczepienia.
 • Nasi lekarze są wykwalifikowani i doświadczeni w przeprowadzaniu szczepień oraz w udzielaniu wszelkich niezbędnych informacji.
 • Wszystkie nasze szczepienia są przechowywane zgodnie z wymaganiami farmaceutycznymi i podlegają regularnym kontrolom jakości, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla naszych pacjentów.

Przyjazna obsługa

Zależy nam na profesjonalnym podejściu do pacjenta i dobrej atmosferze

Doświadczeni specjaliści

Kontakt z doświadczonymi lekarzami, pielęgniarkami i położnymi.

Kompleksowe leczenie

Usługi w zakresie POZ, pediatrii, kardiologii, diabetologii i wielu innych

Łatwy dojazd

Przychodnia w samym centrum Grodziska Mazowieckiego z ogólnodostępnym parkingiem

Dlaczego warto się szczepić?

Szczepienia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie chorobom zakaźnym. Oto kilka powodów, dla których warto zaszczepić się w Polskim Zdrowiu:

 1. Ochrona przed chorobami zakaźnymi – szczepienia pomagają chronić organizm przed poważnymi chorobami zakaźnymi, takimi jak grypa, tężec czy choroby wirusowe.
 2. Chronią innych – szczepienia nie tylko chronią zaszczepioną osobę. Tworzą ochronę również dla osób wokół niej, takich jak dzieci, seniorzy i osoby z chorobami przewlekłymi. Szczepienia pomagają ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych.
 3. Bezpieczne i skuteczne – szczepienia są bezpieczne i skuteczne, a ich skutki uboczne są zwykle łagodne i krótkotrwałe. Badania wykazały, że szczepienia są jednym z najbezpieczniejszych sposobów leczenia chorób zakaźnych.
 4. Ograniczenie kosztów leczenia – szczepienia są znacznie tańsze niż leczenie chorób zakaźnych. Szczepienia pomagają uniknąć kosztów hospitalizacji, leków i innych kosztów związanych z leczeniem choroby.
 5. Wspieranie zdrowego stylu życia – zaszczepienie się to nie tylko krok w kierunku zdrowia, ale także okazja do przypomnienia sobie o innych aspektach zdrowego stylu życia, takich jak zdrowa dieta, aktywność fizyczna i regularne wizyty u lekarza.
Szczepienia dzieci - Grodzisk Mazowiecki - Polskie Zdrowie
centrum medyczne Polskie zdrowie

Jak wygląda szczepienie dziecka?

Dla wielu rodziców pierwsze szczepienie dziecka jest bardzo stresującym wydarzeniem, które budzi wiele obaw i wątpliwości. Obawy te dotyczą zarówno samego podania dziecku preparatu, jak i faktu wkłucia igły.

Poniżej dokładnie opisujemy jak wygląda wizyta szczepienna dziecka w Centrum Medycznym Polskie Zdrowie.

 1. Warto abyś przed wizytą zapoznał się z wiarygodnymi źródłami informacji na temat szczepień, takimi jak strona internetowa Państwowego Zakładu Higieny lub www.szczepienia.pl. Warto również porozmawiać z położną środowiskową, pielęgniarką lub lekarzem pediatrą na temat szczepień i zadać im pytania, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
 2. Podczas wizyty lekarz dokona pomiarów i badań Twojego dziecka. Przeprowadzi również z Tobą wywiad. Ta część wizyty jest niezwykle ważna. Lekarz ocenia zdrowie dziecka i ustala, czy kwalifikuje się ono do szczepienia. Przed wizytą warto uważnie obserwować swoje dziecko i w jej trakcie zgłosić lekarzowi wszelkie dolegliwości, jakie zauważymy.
 3. Podczas rozmowy lekarz przedstawi Ci możliwe niepożądane reakcje organizmu na szczepionkę oraz wyjaśni, jak działa szczepionka i jakie są jej korzyści.
 4. Jeśli dziecko kwalifikuje się do szczepienia, lekarz omówi z Tobą program szczepień i zapyta o preferencje dotyczące szczepionki. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, lekarz chętnie na nie odpowie i udzieli porady dotyczącej wyboru szczepionki.

Szczepienia – pytania i odpowiedzi:

W Polsce istnieją obowiązkowe szczepienia, takie jak na przykład przeciwko odrze, różyczce i śwince (MMR) czy na krztusiec, tężec i błonicę (DTP). W naszej ofercie mamy również szczepienia, które nie są obowiązkowe, ale są zalecane przez specjalistów.

Tak, każde dziecko powinno być szczepione, chyba że istnieją przeciwwskazania medyczne.

Tak, po szczepieniu dziecko może zachorować na łagodną reakcję na szczepionkę, taką jak lekki ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wkłucia. To normalne i zwykle nie wymaga leczenia. Bardzo rzadko zdarzają się poważne reakcje alergiczne, ale zawsze warto pozostać w pobliżu miejsca, gdzie szczepienie zostało wykonane, na wypadek wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych skutków.

Nie, szczepienia są jedyną skuteczną metodą ochrony przed wieloma chorobami zakaźnymi. Brak szczepień zwiększa ryzyko zachorowania i rozprzestrzeniania się chorób.

Tak, istnieją pewne przeciwwskazania medyczne, takie jak alergia na składniki szczepionek, choroby układu odpornościowego lub ciężka choroba. W takich przypadkach szczepienie powinno być odroczone lub uniknięte. Ostateczna decyzja powinna być podjęta przez lekarza na podstawie wywiadu medycznego i badania dziecka.

Tak, szczepienia są bezpieczne i skuteczne. Szczepionki są starannie testowane i zatwierdzane przez specjalistów przed wprowadzeniem na rynek. Istnieje wiele badań potwierdzających ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Chcesz umówić się na szczepienie bądź dowiedzieć się więcej?

Zostaw kontakt, wkrótce odezwiemy się do Ciebie

Sprawdź politykę prywatności