Pielęgniarka - Grodzisk Mazowiecki - Polskie Zdrowie
centrum medyczne Polskie zdrowie

Pielęgniarka Grodzisk Mazowiecki

Jest to inaczej mówiąc pielęgniarka środowiskowa, która pełni opiekę i edukuje swoich pacjentów.

Pielęgniarka w Grodzisku Mazowieckim opiekuje się pacjentem. W ramach swoich obowiązków może wykonywać również szereg czynności medycznych. Zarówno pielęgniarka, jak i położna POZ mogą w ograniczonym zakresie diagnozować i leczyć. Jednym z jej obowiązków jest także prowadzenie edukacji pacjentów, aby nauczyli się jak żyć z chorobą i dowiedzieli się, jak postępować, aby uniknąć nawrotów schorzenia.

Pielęgniarka
  • mgr Małgorzata Sekowska

W czym może Ci pomóc pielęgniarka – Grodzisk Mazowiecki?

  • Poda leki różnymi drogami i technikami zleconymi przez lekarza oraz wykona zastrzyki dożylne, podskórne, śródskórne oraz wlewy dożylne, doodbytnicze
  • Wykona zabieg pielęgnacyjno-leczniczy w stomiach, przetokach i ranach trudno gojących się takich jak odleżyny, oparzenia czy otarcia
  • Zdejmie szwy
  • Wykona inhalacje
  • W pewnym zakresie może również: samodzielnie diagnozować choroby, wystawić skierowanie na badania czy wystawić receptę na niektóre leki

Przyjazna obsługa

Zależy nam na profesjonalnym podejściu do pacjenta i dobrej atmosferze

Doświadczeni specjaliści

Kontakt z doświadczonymi lekarzami, pielęgniarkami i położnymi.

Kompleksowe leczenie

Usługi w zakresie POZ, pediatrii, kardiologii, diabetologii i wielu innych

Łatwy dojazd

Przychodnia w samym centrum Grodziska Mazowieckim z ogólnodostępnym parkingiem

Pielęgniarka środowiskowa – pytania i odpowiedzi:

Zazwyczaj nie wymaga się skierowania od lekarza do skorzystania z usług pielęgniarki POZ. Pacjenci mogą bezpośrednio zgłaszać się do przychodni POZ i korzystać z usług pielęgniarskich bez konieczności wcześniejszej wizyty u lekarza.

Jednakże, w przypadku niektórych usług pielęgniarskich, takich jak badania diagnostyczne, skierowanie od lekarza może być wymagane. W takim przypadku pacjent powinien uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub od specjalisty.

Nie, pielęgniarka powierzone obowiązki wykonuje również w domu pacjentów, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Jest więc możliwość dojazdu pielęgniarki na miejsce.

Tak samo jak w przypadku lekarza rodzinnego, aby skorzystać z usług pielęgniarki należy złożyć deklarację. Deklarację możesz złożyć osobiście w przychodni bądź elektronicznie pod tym adresem.

Tak, pielęgniarka POZ może wystawić receptę na niektóre leki. Może wypisać receptę na kontynuację leczenia, czyli na leki które pacjent stale przyjmuje. Poza tym może również zaordynować leki z grupy przeciwzakrzepowych, antybiotyków, przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwskurczowych i przeciwzapalnych, zgodnie z wykazem leków określonym w przepisach prawa.

Usługi pielęgniarki POZ są finansowane ze środków publicznych, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Oznacza to, że pacjenci korzystający z tych usług nie muszą ponosić dodatkowych kosztów.

Jednakże, istnieją sytuacje, w których pacjent może być zobowiązany do poniesienia kosztów za niektóre usługi pielęgniarskie, na przykład w przypadku wykonywania szczepień nieobjętych programem szczepień obowiązkowych.

Chcesz umówić się na wizytę?

Zostaw kontakt, wkrótce odezwiemy się do Ciebie

Sprawdź politykę prywatności